Історія бренду Suzuki

Там, де все починалось, район Енсю (Enshu) та дух “Ярамайка”

Розташований в самісінькому центрі Японії, цей район є місцем, де ремісничі майстерні, якими пишалася вся країна, поступово виросли до рівня обізнаних торговельних марок світового рівня. Цей район, що знаходиться між двома величезними мегаполісами, Токіо та Осакою, й славиться своїми розкішними природними ландшафтами, раціонально скористувався всіма перевагами свого розташування та природного багатства.

Водночас, завдяки своєму положенню на перехресті торговельних шляхів, де зустрічалися люди, культури й товари з різних регіонів, мешканці Енсю (Enshu) весь час були в постійному контакті з найновітнішими технологіями. Це сприяло розвитку особливої форми допитливої свідомості, який знайшов своє яскраве вираження в концепції духу “Ярамайка” (“давайте спробуємо” в перекладі з місцевого діалекту), що дала народження багатьом інноваціям та новаторським технологічним рішенням. Згодом, цей дух сміливих першопрохідців, притаманний мешканцям Енсю, сприяв формуванню цілої низки інноваційних технологічних підходів і поширився від Японії до інших країн світу.

Наш шлях до успіху

1920

Компанія Suzuki починала свою діяльність ще в далекому 1920 році як невелике підприємство, завод з виробництва ткацьких станків Suzuki Loom Manufacturing, проголосивши своєю місією максимальне задоволення потреб клієнтів. Його засновник, Мітіо Судзукі (Michio Suzuki), зробив низку важливих винаходів, націлених на покращення життя своїх клієнтів за рахунок використання зручніших способів виробництва. Він зосередився на розробці технологічних рішень для вдосконалення виробничих процесів своїх клієнтів. Зокрема, він створив ткацький станок, який дозволяв автоматизувати виконання деяких операцій для забезпечення більш зручного, простого й економічного виконання робіт.

Завод з виробництва ткацьких станків

1952

Сюндзо Судзукі (Shunzo Suzuki), другий президент компанії, успадкувавши винахідницький дух попередника, вирішив створити транспортний засіб, який дозволив би долати сильні сухі вітри, характерні для району Енсю (Enshu). Ось так і був народжений перший транспортний засіб марки Suzuki, мотоцикл “Power Free”.

Мотоцикл Power Free

1955

Хоча компанія Suzuki розпочала розробку автомобілів ще в 1930-х роках, налагодити їх випуск не вдавалося аж до 1950-х років внаслідок подій Другої світової війни.

Нарешті, в 1955 році, через два роки після повторного запуску проекту з розробки автомобілів, був випущений перший серійний малогабаритний 4-колісний автомобіль марки Suzuki “Suzulight”, який також був першим автомобілем цього класу в Японії.

Автомобіль Suzulight

1965

Легендарна історія нашого бренду не обмежується винаходами Сюндзо Судзукі (Shunzo Suzuki) й сповідуваним нашою компанією духом “Ярамайка”.

Коли на початку 1960-х на озері Хамана (Hamana) процвітав бізнес по вирощуванню морських водоростей, у компанії Suzuki вирішили, що розробка машини для збору врожаю морських водоростей може стати перспективним напрямом розвитку їхньої діяльності. Проте, провівши дослідження, інженери компанії дійшли висновку, що ця галузь більше потребує не засобів для збору врожаю, а скоріше силових агрегатів для човнів, які використовують для збирання морських водоростей, тобто, необхідні відповідні підвісні човнові мотори.

Таким чином, у 1965 році був створений перший підвісний човновий мотор марки Suzuki, D55, 2-тактний підвісний мотор потужністю 4,0 кВт (6 к.с.). Цей мотор є пращуром сучасного модельного ряду 4-тактних підвісних моторів нашої компанії, що включає повний спектр моделей, від невеликих і компактних (як-от DF2.5) до кремезних і потужних (DF350A).

D55

2020

Маючи багату історію у майже 100 років і накопичивши величезний досвід і знання в сфері розробки і виробництва автомобілів, мотоциклів і підвісних човнових моторів, компанія Suzuki вийшла на безпрецедентний для суднової галузі рівень технологічних рішень і якості обслуговування. А дух “Ярамайка” незмінно надихав спеціалістів Suzuki на безперервне вдосконалення з метою створення інноваційних рішень і задоволення потреб своїх клієнтів у всьому світі.

 

DF350A

GSX-R1000R

IGNIS

 

Останні новини

Компанія Suzuki розробляє перший у світі пристрій для збору мікропластику
Suzuki стала корпоративним партнером програми HAKUTO‐R, започаткованої компанією ispace
Suzuki представляє нові підвісні мотори DF115BG та DF140BG